4.6SM6Z30A-AQ
Diotec Semiconductor
型号:
4.6SM6Z30A-AQ
封装:
DO-218AB
描述:
TVS, DO-218AB, 30V, 4600W, UNI
用户指南
Operating Temperature -50°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 95A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 33.3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 4600W (4.6kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-218AB
Series Automotive, AEC-Q101
Type Zener
Package / Case DO-218AB
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 48.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V