46W-BCG15H-NGO
Visual Communications Company - VCC
型号:
46W-BCG15H-NGO
描述:
PMI .250" LED 15V WIRE DIFF GREE
用户指南
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection -
Viewing Angle 24°
Termination Style Wire Leads - 6" (152.40mm)
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 80mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Green
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Series 46
Lens Style Round with Domed Top
Type LED
Voltage 15V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Package Bulk
Wavelength - Peak 565nm
Lens Color Green
Panel Cutout Shape Round
Current 24mA
Lens Size 7.11mm Dia