475CKE400M
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
型号:
475CKE400M
描述:
CAP ALUM 4.7UF 20% 400V RADIAL
库存 : 9862
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) 0.689" (17.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 55 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 70.547Ohm @ 120Hz
Series CKE
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 137.5 mA @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 4.7 µF