476SVH6R3MDR
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
型号:
476SVH6R3MDR
描述:
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V SMD
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) 0.224" (5.70mm)
Surface Mount Land Size 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 36 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 10.58Ohm @ 120Hz
Series SVH
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 54 mA @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 47 µF