477LBB350M2EE
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
型号:
477LBB350M2EE
描述:
CAP ALUM 470UF 20% 350V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.457" (37.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 350 V
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 2.38 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 529.11mOhm @ 120Hz
Series LBB
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 3.4986 A @ 10 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 470 µF