477LMB400M2EF
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
型号:
477LMB400M2EF
描述:
CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.654" (42.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 2.07 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 881.842mOhm @ 120Hz
Series LMB
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 3.043 A @ 10 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 470 µF