477SAK050M
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
型号:
477SAK050M
描述:
CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.650" (16.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 50 V
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 730 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 423mOhm @ 120Hz
Series SAK
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.095 A @ 10 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 470 µF