477ULR010MGH
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
型号:
477ULR010MGH
描述:
CAP ALUM POLY 470UF 20% 10V T/H
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Decoupling
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 10 V
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 282.5 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 9mOhm
Series ULR
Type Polymer
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 5.65 A @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 470 µF