4MS5470MEFC8X5
Rubycon
型号:
4MS5470MEFC8X5
品牌:
Rubycon
描述:
CAP ALUM 470UF 20% 4V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 4 V
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 181 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series MS5
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 217.2 mA @ 10 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 470 µF