5-0SMDJ26AH
Eaton - Electronics Division
型号:
5-0SMDJ26AH
封装:
SMC
描述:
TVS DIODE 26VWM 42.1VC UNI
库存 : 2969
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 3000
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 119A
Applications Automotive, Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 28.9V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package SMC
Series Automotive, AEC-Q101, 5-0SMDJxxH
Type Zener
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 42.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 26V