首页 / 专用 / 50006-5120DLF
minImg
50006-5120DLF
Amphenol ICC (FCI)
型号:
50006-5120DLF
描述:
CONN HEADER HD 120POS PCB
用户指南
Operating Temperature -
Number of Rows 3
Number of Positions 120
Voltage Rating -
Color Black
Current Rating (Amps) -
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold or Gold, GXT™
Termination Press-Fit
Connector Usage Daughtercard
Material Flammability Rating UL94 V-0
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Series HPC™
Number of Columns 40
Connector Style High Density (HDC, HDI, HPC)
Connector Type Header, Male Pins
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)