首页 / 专用 / 50009-5216CLF
minImg
50009-5216CLF
Amphenol ICC (FCI)
型号:
50009-5216CLF
描述:
CONN HEADER HD 216POS PCB
用户指南
Operating Temperature -
Number of Rows 4
Number of Positions 216
Voltage Rating -
Color Black
Current Rating (Amps) -
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold or Gold, GXT™
Termination Press-Fit
Connector Usage Daughtercard
Material Flammability Rating UL94 V-0
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Series HPC™
Number of Columns 54
Connector Style High Density (HDC, HDI, HPC)
Connector Type Header, Male Pins
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)