500D155M250CB2
Vishay Sprague
型号:
500D155M250CB2
描述:
CAP ALUM 1.5UF 20% 250V AXIAL
用户指南
Polarization -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250 V
Size / Dimension 0.315" Dia x 0.689" L (8.00mm x 17.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Discontinued at Digi-Key
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series 500D
Package / Case Axial, Can
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 1.5 µF