5022-363J
API Delevan Inc.
型号:
5022-363J
描述:
FIXED IND 36UH 368MA 2.5 OHM SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 60 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) 0.230" (5.84mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 368 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.5Ohm Max
Series 5022
Inductance 36 µH
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 15.5MHz