首页 / 专用 / 50295-5184ELF
minImg
50295-5184ELF
Amphenol ICC (FCI)
型号:
50295-5184ELF
描述:
CONN RCPT HD 184POS PCB
用户指南
Operating Temperature -
Number of Rows 4
Number of Positions 184
Voltage Rating -
Color -
Current Rating (Amps) -
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold or Gold, GXT™
Termination Solder
Connector Usage Daughtercard
Material Flammability Rating UL94 V-0
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Product Status Obsolete
Series HPC™
Number of Columns 46
Connector Style High Density (HDC, HDI, HPC)
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)