首页 / 专用 / 50576-5152E
minImg
50576-5152E
Amphenol ICC (FCI)
型号:
50576-5152E
描述:
CONN RCPT HD 152POS PCB
用户指南
Operating Temperature -
Number of Rows 4
Number of Positions 152
Voltage Rating -
Color Black
Current Rating (Amps) -
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold or Gold, GXT™
Termination Solder
Connector Usage -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Product Status Obsolete
Series HPC™
Number of Columns 38
Connector Style High Density (HDC, HDI, HPC)
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)