50MH72.2MEFC4X7
Rubycon
型号:
50MH72.2MEFC4X7
品牌:
Rubycon
描述:
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL
库存 : 504
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.059" (1.50mm)
Voltage - Rated 50 V
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 19 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series MH7
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 28.5 mA @ 10 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 2.2 µF