5.0SMDJ18CA
MDE Semiconductor Inc
型号:
5.0SMDJ18CA
描述:
TVS DIODE UP 18VRWM 29.2VC
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 172A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 20V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 29.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 18V