首页 / TVS 二极管 / 5.0SMDJ26A-AT/13
minImg
5.0SMDJ26A-AT/13
YAGEO
型号:
5.0SMDJ26A-AT/13
品牌:
YAGEO
封装:
DO-214AB (SMC)
描述:
5.0SMDJ, DO-214AB, 26V, 42.1V, A
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 119A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 28.9V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series Automotive, AEC-Q101, 5.0SMDJ-AT
Type Zener
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 42.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 26V