首页 / 铝电解电容器 / 50USC3300MEFC20X35
minImg
50USC3300MEFC20X35
Rubycon
型号:
50USC3300MEFC20X35
品牌:
Rubycon
描述:
CAP ALUM 3300UF 20% 50V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.457" (37.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Size / Dimension 0.787" Dia (20.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 2.41 A @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series USC
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 2.7715 A @ 10 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 3300 µF