50YK2200M16X35.5
Rubycon
型号:
50YK2200M16X35.5
品牌:
Rubycon
描述:
CAP ALUM 2200UF 20% 50V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.457" (37.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 50 V
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 2.11 A @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series YK
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.4265 A @ 10 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 2200 µF