50YXA1000M12.5X25
Rubycon
型号:
50YXA1000M12.5X25
品牌:
Rubycon
描述:
CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.043" (26.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 1.06 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series YXA
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.272 A @ 10 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 1000 µF