50YXA22MEFCT15X11
Rubycon
型号:
50YXA22MEFCT15X11
描述:
CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 50 V
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 70 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series YXA
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 105 mA @ 10 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 22 µF