首页 / 铝电解电容器 / 50YXH100MEFCTA8X11.5
minImg
50YXH100MEFCTA8X11.5
Rubycon
型号:
50YXH100MEFCTA8X11.5
描述:
CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 277.5 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Product Status Last Time Buy
Lifetime @ Temp. 7000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series YXH
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 555 mA @ 100 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 100 µF
Package Tape & Box (TB)
Impedance 170 mOhms