首页 / 铝电解电容器 / 50YXM33MEFCTA6.3X11
minImg
50YXM33MEFCTA6.3X11
Rubycon
型号:
50YXM33MEFCTA6.3X11
描述:
CAP ALUM 33UF 20% 50V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 104.5 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series YXM
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 190 mA @ 100 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 33 µF