首页 / 铝电解电容器 / 50ZLH100MEFC8X11.5
minImg
50ZLH100MEFC8X11.5
Rubycon
型号:
50ZLH100MEFC8X11.5
描述:
CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL
库存 : 372010
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 50 V
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 362 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 8000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series ZLH
Package / Case Radial, Can
Mfr Rubycon
Capacitance 100 µF
Package Bulk
Impedance 74 mOhms