510DX227M050DG2D
Vishay Sprague
型号:
510DX227M050DG2D
描述:
CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.906" (23.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 597 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 543mOhm @ 120Hz
Series 510DX
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 892 mA @ 40 kHz
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 220 µF
Package Bulk
Impedance 218 mOhms