510DX477M035DK2D
Vishay Sprague
型号:
510DX477M035DK2D
描述:
CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.142" (29.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 901 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 282mOhm @ 120Hz
Series 510DX
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.214 A @ 40 kHz
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 470 µF
Package Bulk
Impedance 140 mOhms