511D275M250CD5D
Vishay Sprague
型号:
511D275M250CD5D
描述:
CAP ALUM 2.7UF 20% 250V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.740" (18.80mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 250 V
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Discontinued at Digi-Key
Ratings -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series 511D
Package / Case Radial, Can
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 2.7 µF