511D477M040DK4D
Vishay Sprague
型号:
511D477M040DK4D
描述:
CAP ALUM 470UF 20% 40V RADIAL
库存 : 196
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.043" (26.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 40 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 719 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 407mOhm @ 120Hz
Series 511D
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.19 A @ 40 kHz
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 470 µF
Package Bulk
Impedance 157 mOhms