515D107M050BB8PE3
Vishay Sprague
型号:
515D107M050BB8PE3
描述:
CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.453" (11.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 50 V
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 250 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series 515D
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 375 mA @ 10 kHz
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 100 µF