515D335M250CC6AE3
Vishay Sprague
型号:
515D335M250CC6AE3
描述:
CAP ALUM 3.3UF 20% 250V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 250 V
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 35 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series 515D
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 56 mA @ 10 kHz
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 3.3 µF