515D476M025JA6AE3
Vishay Sprague
型号:
515D476M025JA6AE3
描述:
CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 115 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series 515D
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 230 mA @ 10 kHz
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 47 µF