516D105M160LL6AE3
Vishay Sprague
型号:
516D105M160LL6AE3
描述:
CAP ALUM 1UF 20% 160V AXIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 160 V
Size / Dimension 0.248" Dia x 0.472" L (6.30mm x 12.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 13 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series 516D
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 20.8 mA @ 10 kHz
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 1 µF