516D228M050RT6AE3
Vishay Sprague
型号:
516D228M050RT6AE3
描述:
CAP ALUM 2200UF 20% 50V AXIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Size / Dimension 0.709" Dia x 1.614" L (18.00mm x 41.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 1.92 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series 516D
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.208 A @ 10 kHz
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 2200 µF