首页 / 专用 / 51740-10014800AALF
minImg
51740-10014800AALF
Amphenol ICC (FCI)
型号:
51740-10014800AALF
描述:
CONN RCPT BLADE PWR 148POS PCB
用户指南
Operating Temperature -20°C ~ 105°C
Number of Rows 4
Number of Positions 148
Voltage Rating -
Color Black
Current Rating (Amps) -
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold or Gold, GXT™
Termination Solder
Connector Usage -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Series PwrBlade®
Number of Columns -
Connector Style Blade Power
Connector Type Receptacle, Female Sockets and Blade Sockets
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)