TE Connectivity AMP Connectors
型号:
5176837-4
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN HEADER R/A 10POS 2MM
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.9
$1.9
10
$1.7404
$17.404
100
$1.551635
$155.1635
500
$1.388748
$694.374
1000
$1.243008
$1243.008
5000
$1.114416
$5572.08
请发送询价,我们将立即回复。

| Insulation Height | 0.165" (4.20mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | 200VAC |
| Current Rating (Amps) | 1A |
| Contact Finish Thickness - Mating | 30.0µin (0.76µm) |
| Contact Type | Male Pin |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Connector Type | Header, Breakaway |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Brass |
| Style | Board to Board or Cable |
| Features | - |
| Pitch - Mating | 0.079" (2.00mm) |
| Contact Length - Mating | 0.157" (4.00mm) |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 2 |
| Applications | - |
| Number of Positions | 10 |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Insulation Material | Thermoplastic |
| Contact Finish Thickness - Post | - |
| Series | AMPMODU |
| Contact Shape | Square |
| Row Spacing - Mating | 0.079" (2.00mm) |
| Insulation Color | Black |
| Contact Finish - Post | Tin |
| Number of Positions Loaded | All |
| Contact Length - Post | 0.102" (2.60mm) |
| Shrouding | Unshrouded |
| Mated Stacking Heights | - |
| Package | Tube |
| Overall Contact Length | - |
| Base Product Number | 5176837 |