517D336M160DG6AE3
Vishay Sprague
型号:
517D336M160DG6AE3
描述:
CAP ALUM 33UF 20% 160V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.787" (20.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 160 V
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 180 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series 517D
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 288 mA @ 10 kHz
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 33 µF