TE Connectivity AMP Connectors
型号:
52263-3
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN RING CIRC 8AWG #10 CRIMP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.2635
$1.2635
10
$1.06495
$10.6495
25
$1.02144
$25.536
50
$0.99959
$49.9795
100
$0.95608
$95.608
250
$0.869174
$217.2935
请发送询价,我们将立即回复。

| Insulation | Insulated |
| Width - Outer Edges | 0.431" (10.95mm) |
| Color | Red |
| Terminal Type | Circular |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 8 AWG |
| Stud/Tab Size | 10 Stud |
| Thickness | 0.040" (1.02mm) |
| Series | Plasti-Grip |
| Length - Overall | 1.576" (40.03mm) |
| Insulation Diameter | 0.330" (8.38mm) |
| Contact Material | Copper |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Features | Serrated Termination |
| Material - Insulation | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 52263 |