52601-S10-8TLF
Amphenol ICC (FCI)
型号:
52601-S10-8TLF
描述:
CONN HEADER SMD 10POS 2.54MM
库存 : 1365
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Insulation Height 0.365" (9.27mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) -
Contact Finish Thickness - Mating 15.0µin (0.38µm)
Contact Type Male Pin
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Connector Type Header
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Contact Material Phosphor Bronze
Style Board to Board or Cable
Features Pick and Place
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.230" (5.84mm)
Contact Finish - Mating Gold or Gold, GXT™
Operating Temperature -65°C ~ 105°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 10
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Fastening Type Push-Pull
Insulation Material -
Contact Finish Thickness - Post 100.0µin (2.54µm)
Series Quickie™
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)