534B1503JC
Vishay Spectrol
型号:
534B1503JC
描述:
POT 50K OHM 2W WIREWOUND LINEAR
库存 : 71
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Number of Gangs 1
Actuator Diameter 0.2497" (6.34mm)
Bushing Thread 3/8-32
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Slotted
Tolerance ±5%
Built in Switch None
Actuator Length 0.812" (20.63mm)
Number of Turns 10
Temperature Coefficient 20ppm/°C
Mounting Type Panel Mount
Rotation 3600°
Product Status Active
Series 534
Power (Watts) 2W
Resistive Material Wirewound
Mfr Vishay Spectrol
Resistance (Ohms) 50k
Size - Body Round - 0.875" Dia (22.23mm)