53C3200K
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
型号:
53C3200K
描述:
POT 200K OHM 2W PLASTIC LINEAR
用户指南
Number of Gangs 1
Actuator Diameter 0.250" (6.35mm)
Bushing Thread 3/8-32
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Slotted
Tolerance ±10%
Built in Switch None
Actuator Length 0.875" (22.23mm)
Number of Turns 1
Temperature Coefficient -
Mounting Type Panel Mount
Rotation 312°
Product Status Obsolete
Series 53C
Power (Watts) 2W
Resistive Material Conductive Plastic
Mfr Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Resistance (Ohms) 200k
Size - Body Round - 1.094" Dia (27.78mm)