53D152G050GJ6
Vishay Sprague
型号:
53D152G050GJ6
描述:
CAP ALUM 1500UF 50V AXIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Surface Mount Land Size -
Tolerance -10%, +75%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Size / Dimension 0.760" Dia x 1.642" L (19.30mm x 41.70mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series 53D
Package / Case Axial, Can
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 1500 µF