53D472G025HJ6
Vishay Sprague
型号:
53D472G025HJ6
描述:
CAP ALUM 4700UF 25V AXIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Surface Mount Land Size -
Tolerance -10%, +75%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 0.886" Dia x 1.642" L (22.50mm x 41.70mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 4700 µF