53D561F250JT7
Vishay Sprague
型号:
53D561F250JT7
描述:
CAP ALUM 560UF 250V AXIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Surface Mount Land Size -
Tolerance -10%, +50%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250 V
Size / Dimension 1.012" Dia x 3.642" L (25.70mm x 92.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Discontinued at Digi-Key
Ratings -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 560 µF