5403R10KT1L.253G
TT Electronics/BI
型号:
5403R10KT1L.253G
描述:
POT 10K OHM 2W WIREWOUND LINEAR
用户指南
Number of Gangs 1
Actuator Diameter 0.250" (6.35mm)
Bushing Thread -
Termination Style Solder Turret
Actuator Type Round
Tolerance ±5%
Built in Switch None
Actuator Length 0.626" (15.90mm)
Number of Turns 1
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Mounting Type Servo Mount
Rotation Continuous
Product Status Active
Series 5400
Power (Watts) 2W
Resistive Material Wirewound
Mfr TT Electronics/BI
Resistance (Ohms) 10k
Size - Body Round - 1.437" Dia (36.50mm)