54112-110161850LF
Amphenol ICC (FCI)
型号:
54112-110161850LF
描述:
CONN HDR 16POS 0.100" STACK T/H
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 16
Color Black
Length - Post (Mating) 0.302" (7.671mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 1.125" (28.575mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold, GXT™
Series BERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Length - Stack Height 0.728" (18.500mm)
Length - Tail 0.095" (2.413mm)