54122-411401200LF
Amphenol ICC (FCI)
型号:
54122-411401200LF
描述:
CONN HDR 40POS 0.100" STACK TH
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 40
Color Black
Length - Post (Mating) 0.633" (16.078mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 78.7µin (2.00µm)
Length - Overall Pin 1.225" (31.115mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series BERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Length - Stack Height 0.472" (12.000mm)
Length - Tail 0.120" (3.050mm)