54122-805061100LF
Amphenol ICC (FCI)
型号:
54122-805061100LF
描述:
CONN HDR 6POS 0.1" STACK T/H
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 6
Color Black
Length - Post (Mating) 0.142" (3.600mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 15.0µin (0.38µm)
Length - Overall Pin 0.695" (17.650mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold, GXT™
Series BERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Length - Stack Height 0.433" (11.000mm)
Length - Tail 0.120" (3.050mm)