54242-106061050LF
Amphenol ICC (FCI)
型号:
54242-106061050LF
描述:
CONN HDR 6POS 0.100" STACK SMD
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 6
Color Black
Length - Post (Mating) 0.261" (6.629mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 0.674" (17.120mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold, GXT™
Series BERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Length - Stack Height 0.413" (10.500mm)